• Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram

Rodzaje współpracy

Umowa zlecenie :

Jest to jedna z form współpracy, która pozwala dokładnie opisać zasady działania, podpisać harmonogram współpracy oraz ściśle określić zakres i terminy wykonania projektu.

Jak wiadomo każdej zawartej umowy muszą przestrzegać obie strony, więc są w niej również wyznaczone terminy dostarczania materiałów i danych przez klienta. W przypadku nie zastosowania tych terminów całość projektu zostaje przesunięta. Wszystkie zapisy w umowie są wówczas egzekwowane prawnie. 

Nie każdy projekt wymaga umowy, jednak jest to swego rodzaju zabezpieczanie obu stron.

Faktura VAT :

Każdy projekt można wykonać na zasadzie transakcji handlowej, gdzie na fakturze zawieramy wykonie usługi oraz jej koszt. W tym przypadku jeśli nie zwieramy umowy wykonania to mogą zaistnieć wątpliwości co do zakresu działań, co w przypadku prac graficznych bardzo często ma miejsce. Klienci często nie zdają sobie sprawy ile trzeba czasu, aby przygotować odpowiednie pliki i obróbkę materiałów aby wykonać dany projekt. Bardzo często usługa nie zamyka się jedynie na zaprojektowaniu logo a zostaje rozszerzona o przygotowanie plików pod wydruki , ekrany, nadruki na rożnych nośnikach, np. tekstyliach, co wiąże się z dodatkową pracą.

Umowa stałej współpracy :

Jest to rodzaj kontraktu, który można podpisać na dowolny okres i stanowi podstawę do współpracy np. na cały rok. Są w niej uwzględnione wszystkie projekty, sposoby i terminy ich realizacji od początku do końca. Czyli zaczynami na przykład od projektu identyfikacji wizualnej potem strony internetowej przez kilkukrotne jej aktualizacje oraz promocję. Wszystko to w dogodnej dla obu stron formie realizacji

i opłacania.  Taka forma jest kompleksowa i bardzo korzystna finansowo.

Wymiana usług :

Barter, czyli wymiana usług jest również sposobem na zawarcie transakcji. Wymaga spisania umowy i odbywa się przeważnie bezgotówkowo. Dochodzi do niej kiedy klient, który potrzebuje  usług Milimetriks , jest w stanie dostarczyć usługę, która w danym momencie jest równowartością projektu wykonanego dla niego. Jest to ciekawy sposób dla firm, które maja moce przerobowe, ale niekoniecznie płynność finansową w danym momencie.

Zarabianie przez polecanie :

Jeśli polecisz usługi firmy Milimetriks komuś, kto dokona zamówienia, to może liczyć na 5% prowizji od tego zamówienia.